Má stránka o Fernandovi na facebooku

2. června 2012 v 10:39 | Tyrda |  Aktuální Články+Fotky
Omlouvám se ale v poslední době mám na práci hodně věcí takže sem nestíhám psát všechno...více se teď věnuji své stránce o Fernandovi na facebooku - http://www.facebook.com/pages/Fernando-Alonso-Czech-Slovak-Fans/246580325431395 tak kdo máte fb tak se tam přidejte.Ale tadle stránka bude fungovat dál ;-)


Fernando dojel v Monaku na 3. místě

2. června 2012 v 10:25 | Tyrda |  Aktuální Články+Fotky
Fernando dojel v Monaku na 3. místě

Omlouvám se ale v poslední době mám na práci hodně věcí takže sem nestíhám psát všechno...více se teď věnuji své stránce o Fernandovi na facebooku - http://www.facebook.com/pages/Fernando-Alonso-Czech-Slovak-Fans/246580325431395
 


Fernando doma obsadil 2. místo

22. května 2012 v 15:06 | Tyrda |  Aktuální Články+Fotky
Alonso po Gp Španělska
Start byl fantastický a v první zatáčce to bylo těsné, byli jsme však na lepší straně a udrželi jsme si rychlost, abychom po prvním úseku vedli. Williams však lépe předvídal první zastávku, a jak závod pokračoval, ztráceli jsme přilnavost a možná i trochu v aerodynamice.

"Trochu jsme neměli štěstí," říká zklamaný Alonso. "Narazili jsme na Murussii, která sice dostala penalizaci, ale ta nyní rozhodně není řešením. Doufejme vašk, že se lidé naučí chápat, že musí respektovat pravidla. Dnes je nerespektovali, a proto dostali penalizaci. Penalizace ale asi nebyla dostatečná, protože nás to možná stálo vítězství."

Ke konci jsem svedl souboj s Kimim. Jsme však znovu v čele šampionátu se spoustou dalších příležitostí. Druhé místo je pro nás dnes z pohledu bodů a srovnání s Red Bullem a McLarenem jako vítězství.

V Bahrajnu jsme ztráceli minutu na vítězný tým a zde bojovali o výhru, takže si nemyslím, že by ty novinky udělaly takový rozdíl. Otazník visí nad všemi závody, je to tak nepředvídatelné. Potřebujeme nalézt trochu konzistence a vozit vylepšení na každý závod.

Stefano Domenicali, šéf týmu
Znáte mě, že jsem vždy velmi klidný. Přijeli jsme zde, doufali v pódium a máme pódium. Vždy je škoda, když bojujete o vítězství a nakonec ho nezískáte, ale gratuluji Williamsu.

Měli jsme Fernanda za Picem déle než jedno kolo a pak jsme měli žluté vlajky v místě, kde se předjíždí, takže... Je to šílený šampionát a před námi je spousta práce. Monako je další tratí s odlišnými pneumatikami, trakce bude velmi důležitá, takže uvidíme.

Fernando zodpovídal po druhé na dotazy od fanoušků které ste mu mohli posilat na facebooku nebo twitteru.

8. května 2012 v 1:28 | Tyrda |  Aktuální Články+Fotky
Fernando zodpovídal po druhé na dotazy od fanoušků které ste mu mohli posilat na profil na facebooku nebo twitteru.
Všechny odpovědi včetně prvních zodpovězených dotazů najdete na
http://www.fernandoalonso.com

Jaká je podle vás nejtěžší zatáčka v celém šampionátu?
Fernando Alonso: "Mmmm... Zatáčka číslo čtrnáct v Malajsii."
Když jedete za nějakým jiným vozem v mokrém závodě a viditelnost není téměř žádná... Bojíte se?
FA: "Neřekl bych, že se bojím, protože strach a závodění nejsou slučitelné. Samozřejmě, když jedete po rovince rychlostí 300 km/h a nevidíte nic a nemůžete ani zastavit, protože za vámi jede jezdec, který také nic nevidí... Není to příjemné, věřte mi."
Když brzdíte, přestanete úplně šlapat na plynový pedál? Nebo se při podřazování dotýkáte plynového pedálu?
FA: "Přestanete akcelerovat úplně. V minulosti, v jiných kategoriích, jste tak dělat museli. Každopádně, těmi 1000 tlačítky, které máte na volantu, si můžete brzdění motorem přizpůsobit tak, aby bylo více či méně účinné - záleží na zatáčkách."
Pokládáte se za opatrného jezdce? Myslíte si, že ztrácíte bojovnost, když jste starší?
FA: "Nemyslím si, že bych se stával opatrnějším: myslím si, že jsem soutěživým jezdcem a bojovníkem až do samého konce závodu. Ať už jsem či nejsem úspěšný, mám dobré nebo špatné výsledky, vždycky v sobě mám bojovného ducha. Nemyslím si, že bych za ta léta ztratil bojovnost."
Stále se po výhře dělíte o peníze, které za ni dostanete, se svými mechaniky?
FA: "Ano, myslím si, že je férové podělit se s těmi, kteří vám pomohli dostat se na pódium nebo vyhrát závod. Bylo by nespravedlivé, kdybych si vše nechal pro sebe."
Všichni sportovci mívají zranění. Závodil jste někdy s nějakým zraněním? S jakým?
FA: "Ano, občas. Někdy to jsou svalová zranění jako záněty šlach, namožený krk. Je to ale jako v každém jiném sportu. Myslím si, že nejvíce jsem trpěl na začátku loňské sezony, když jsem trpěl poraněním ischiatického (sedacího) nervu, které mi ke konci závodu způsobovalo bolest v noze. V několika závodech jsem také jezdil s horečkou: na konci závodu jsem se pak cítil, jako bych byl na pokraji svých sil."
Jaká byla po psychické stránce vaše nejtěžší Grand Prix? Proč? Pochyboval jste někdy o svých jezdeckých schopnostech?
FA: "Velká cena Valencie roku 2009, jen několik dní po smrti mé babičky. Ne, nikdy jsem o nich nepochyboval."
Pizza nebo sendvič? Pláž nebo hory? Pes nebo kočka? Seriál nebo film? Liga mistrů nebo finále NBA?
FA: "Pizza, hory, pes, seriál, mmm... Nejspíš NBA..."
Představil jste si někdy, čím byste byl, kdybyste nebyl pilotem F1? Kým byste byl? Jakou práci byste dělal? Jaký druh života byste vedl?
FA: "Miluju sport, takže si umím představit, že bych dělal nějaký jiný sport (cyklistiku, fotbal...). Když ne, tak bych možná vystudoval matematiku a stal bych se učitelem (byl to ve škole můj oblíbený předmět)."
Jednoduchá otázka: umíte dělat věci obouruč? Na některých fotkách to vypadá, jako byste byl levák, a na jiných zase jako pravák.
FA: "Na to je obtížné odpovědět... Když jsem byl dítě, tak jsem psal levou rukou, ale ve škole se učitelé vždycky snažili, abych psal pravou rukou. Je to tak trochu obojí. Více síly mám v levé ruce, fotbal hraju pravou nohou, v tenise podávám levou rukou a hraju pravou... Takže, jak jsem řekl, je těžké na to odpovědět."
Kterou věc nejvíc nesnášíte?
FA: "Žehlení triček."
Je nějaké místo, na kterém jste nebyl a chtěl byste ho navštívit?
FA: "Severní pól."
Kolika jazyky mluvíte?
FA: "Španělsky, italsky, anglicky a francouzsky."
Jaké věci, vaše nebo někoho jiného, jste za svoji kariéru posbíral?
FA: "Sbírám přilby všech jezdců ve startovním poli, chybí mně jich už jen několik, ale mám je skoro už všechny."
Kolik závodních kombinéz a párů bot si s sebou obvykle berete na každý okruh?
FA: "Na každý závod bereme osm závodních kombinéz, pět párů bot, pět párů rukavicí a čtyři nebo pět přileb. Samozřejmě, že je všechny nepoužíváme. Kombinézy, boty a rukavice se dávají sponzorům, draží se v charitativních aukcích nebo se uchovávají v muzeu Ferrari."
Co vás během závodního víkendu nejvíce baví? Samozřejmě, kromě závodění.
FA: "Rád navštěvuju nové země; nové kultury, které objevujeme během roku."

Alonso v Bahrajnu na 7.místě

22. dubna 2012 v 23:45 | Tyrda |  Aktuální Články+Fotky
Po vydařeném startu se španělský pilot propracoval z deváté příčky až na průběžnou pátou. Pak ale následoval propad na konec první desítky během fáze, kdy bylo jeho ferrari obuto tvrdší sadou pneumatik. Díky odstoupení Jensona Buttona nakonec Velkou cenu Bahrajnu dokončil na sedmé pozici, tedy na takové, která víceméně odpovídá současné formě monopostů z Maranella.
Dvojnásobný mistr nicméně podotýká, že kdyby mu po předsezonních testech někdo řekl, že bude po čtyřech závodech ztrácet na lídra šampionátu deset bodů, bral by to všemi deseti.
"Být po čtyřech závodech za vedoucím mužem pořadí o osm nebo deset bodů z celkových sta možných je naprosto nepředstavitelné. Je to něco jako dárek, který jsme v prvních čtyřech závodech dostali. Ceníme si toho a bereme to. Když ale pomineme body, to, co tým trápí, je výkonnost vozu. To musíme do Barcelony napravit," nechal se slyšet Alonso.
Španěla sice těší, že závod dokončil před konkurenty z McLarenu, zároveň však podotýká, že ztráta na Sebastiana Vettela byla po projetí cílem nejvyšší v dosavadním průběhu sezony: "Myslím si, že máme smíšené pocity. Na jedné straně jsme skončili před oběma mclareny, což je něco, co jsme po kvalifikace nečekali, na druhé straně jsme ale sedmapadesát vteřin od vítěze. To je víc než v kterémkoliv jiném závodě v roce 2012."
Alonso si během závodu stěžoval do vysílačky na chování Nika Rosberga, který jej při pokusu o předjetí vytlačil mimo dráhu. Obdobně si Rosberg počínal také o pár kol dříve, když jej předjížděl Lewis Hamilton. Sportovní komisaři se ale rozhodli německého jezdce nijak nepotrestat.
"Jediné, co k tomu mohu říct, je, že být tam místo té široké únikové zóny zeď, nejsem si jistý, že bych se tu teď s vámi o tom bavil," řekl Španěl komisařům.
Následně svým fanouškům vzkázal prostřednictvím Twitteru toto: "Myslím si, že si v příštích závodech užijete zábavu! Můžete bránit pozici, jak se vám zachce, a můžete předjíždět mimo závodní dráhu! Užijte si to!"

Fernando dojel v Číně na 9.místě

17. dubna 2012 v 14:56
Věděli jsme, že to dnes bude těžký závod a také to tak bylo. Stále jsme se zamotávali do provozu na trati a zůstali bez možnosti ukázat potenciál auta. Navíc, když jste za jiným autem, pneumatiky se mnohem rychleji přehřívají. Rozhodli jsme se pro tři zastávky v boxech, což znamenalo, že budeme nuceni předjíždět, ale s naší nejvyšší rychlostí se to na hlavní rovinece ukázalo téměř nemožné, takže jsem musel vymyslet pár předjížděcích manévrů v jiných částech tratě, kde jsem mohl z auta dostat víc. Tohle mě samozřejmě nezanechává v optimistické náladě pro Bahrajn, trať, kde je trakce a rychlost to nejhlavnější. A to jsou věci, ve kterých jsme nejslabší. Takže příští týden pro nás bude snaha o minimalizaci škod. Nechci myslet na výsledky, protože prioritou je zlepšení výkonu F2012. To ale neznamená, že jsem ztratil naději, spíš naopak. Minulý rok jsme věřili až do VC ve Spa, a není důvod to letos měnit. Jsme třetí v tabulce jezdců, jen osm bodů za lídrem. Samozřejmě je potřeba udělat nějaké správné kroky vpřed a zrychlit auto. Ve Španělsku představíme hlavní novinky, ale stejně tak ostatní, takže neočekávám zázrak v podobě sekundy rychlejšího kola než ostatní.

Alonso zopakoval, že Ferrari bude v Číně znovu v defenzivě.

13. dubna 2012 v 7:28 | Tyrda |  Aktuální Články+Fotky
"Samozřejmě jsem nečekal, že bych do Číny přijel jako vedoucí jezdec šampionátu, tedy alespoň vzhledem k tomu, jak proběhly zimní testy," uvedl španělský závodník. "Znamená to, že jsme odvedli dobru práci, podařilo se nám využít celý náš potenciál a každou příležitost."

Ferrari ale odvádělo dobrou práci jen tratích, v továrně bylo horší, protože F2012 ztrácí podle technického ředitele Pata Frye osm desetin sekundy na nejrychlejší konkurenci. Šanghaj proto bude další těžkou zkouškou.

"V tomto závodě neočekávám žádná překvapení vůči tomu, co jsme viděli v Austrálii a Malajsii," pokračoval Alonso. "Je pravda, že uplynuly téměř tři týdny, ale to neznamená, že jsme měli dost času na úplné přepracování auta. Budeme mít pár menších úprav, ale nic zvlášť významného, a navíc můžeme očekávat, že ostatní týmy také přivezou nové díly."

"Proto se náš přístup k této Grand Prix nezmění, chceme získat dobrý výsledek, musíme se soustředit sami na sebe a pokusit se využít každou příležitost, která se nám tento víkend naskytne."

Podle Alonsa nemá cenu odhadovat, jaký výsledek by odpovídal současným možnostem Ferrari.

"Nechci přijít s prohlášením, že naším cílem je dokončit na takové a takové pozici, protože takové diskuze nemají smysl. Musíme udělat maximum a přivézt co nejvíce bodů, tak trochu jako když mravenci začnou jednoho dne na něčem pracovat a vědí, že v budoucnu z toho bude něco smysluplného."

Alonso odpovídal na otázky fanoušků nejen o svém tetování a délce kariéry

10. dubna 2012 v 17:42 | Tyrda |  Zajímavosti-Soukromí+Fotky
Na co Alonso myslí před startem závodu či při jízdě, jak můžou fanoušci pomoci Ferrari, nebo třeba proč podlehl sociálním sítím - to vše se dozvíte z netradičního rozhovoru.

Jak dobře umíte udělat asturskou Fabadu (tradiční pokrm - fazole s masem)?

FA: "Matka ji umí úžasnou! Je to něco, co jsem neměl moc rád, ale teď mi to hodně schází."

Berete si s sebou svůj Playstation, když cestujete na okruhy?

FA: "Samozřejmě. Hlavně když cestuji mimo Evropu. Vždy mám u sebe Play a počítač s hrami..."

Jaký to byl pocit, když jste vyhrál první závod na motokárách a ve formuli 1?

FA: "Abych byl upřímný, na své první vítězství na motokárách si nevzpomínám, byl jsem hodně malý. Co se týče F1, byl jsem velmi šťastný a hrdý, protože jsem věděl, že si na to budu pamatovat celý život."

Jaká jídla máte nejraději v zemích, které navštěvujete?

FA: "Týmový kuchař obvykle připravuje stejná jídla každý závodní víkend, ať už jsme kdekoliv. Jsou to pokrmy založené na těstovinách, zelenině, masu, rybách a ovoci. Mimo okruhy obvykle chodím do japonských restaurací, to je vše. Jsme kontrolováni!"

Co můžeme udělat, abychom pomohli Ferrari vítězit?

FA: "Tím, že nás pořád podporujete, už děláte vše, co můžete. To je asi ta největší síla tohoto týmu, vždy jsme jednotní, v dobrých i špatných časech, a můžeme spoléhat na podporu našich fanoušků na celém světě."

Proč jste po deseti letech změnil názor na Twitter, Facebook...

FA: "V posledních měsících docházelo k mnoha nedorozuměním, naprosto zbytečně, ohledně toho, kde jsem byl, s kým a proč. Všichni o tom volně hovořili, i když to nebyla pravda, a to je matoucí pro vás fanoušky, kteří sledujete moji kariéru. Navíc si myslím, že to je zábavný způsob využívání sociálních sítí."
"Poskytuji svůj pohled na to, co vidím během svých cest a když trénuji. Všichni, koho to zajímá, si to můžou přečíst. Je také pravda, že se Raquel del Rosario dlouho snažila mě přesvědčit k tomuto kroku. Ona ví, jak náročný a profesionální je život jezdce a jak málo se o něm ví."

Jak se vám sakra daří být pořád motivovaný, dokonce i v takhle zoufalé situaci...

FA: "Každé ráno vstávám s motivací a vůlí vítězit. Tento pocit mám ve všech sportech, závodech a hrách, které hraji."

Budete pořád závodit, až vám bude 45 let?

FA: "Budu jezdit tak dlouho, dokud budu cítit, že jsem schopný konkurence, vítězství a pomáhání týmu. Doufám, že to bude trvat ještě dlouho."

Na co myslíte, když jste na trati?

FA: "To záleží, obvykle myslím na další zatáčku, jak ji projet ještě rychleji než v předchozím kole. Ale je pravda, že v některých testech nebo při dlouhé jízdě dokážu myslet na to, že jednoho dne udělám to či ono, nebo že si potřebují zařídit vízum do pasu pro mojí další cestu... Prostě na každodenní záležitosti."

Na co myslíte před startem?

FA: "Máme naučenou sérii synchronizovaných pohybů, které se týkají spojky, plynu, převodovky a KERS. K tomu přemýšlím nad tím, jakou zvolím stopu do první zatáčky. Není čas myslet na cokoliv jiného."

Řekněte nám něco o řidičích kamiónů.

FA: "Jestli myslíte ty, kteří řídí týmové kamióny, tak to jsou skutečně tvrdí pracanti. Odjíždějí týden před závodem, a když dorazí na okruh, postaví motorhome a připraví garáž, aby bylo vše připraveno, až dorazí zbytek týmu. Jak jsem říkal, jedou naplno!"

Kolik zpráv na Twitteru je od vás a kolik od manažera?

FA: "Všechny zprávy jsou ode mě, ty dobré i ty špatné. Nenechám nikoho, aby je psal za mě."

Jaká je vaše reakční doba na podnět?

FA: "Pokud například vezmeme světla na startu závodu, tak loni jsem měl průměr kolem 185 tisícin sekundy. V tréninku dokážu být ještě rychlejší."

Co jste si nechal vytetovat na rameno?

FA: "Každé tetování představuje pro daného člověka něco s hlubokým smyslem, nemá to konkrétní význam. Nemusí to nutně vypadat hezky, spíš vám to pomáhá jako člověku. Věnoval bych velkou pozornost všemu, co bych si nechal vytetovat na svém těle, umístění i významu. Abych uspokojil vaši zvědavost, jednou vyfotím, co tam mám. Ale důvod (tetování) si nechám pro sebe, protože je to velmi osobní. Můžu jen říct, že vše, co mám na své kůži, je a bude k uctění mé rodiny, minulé i současné."

Fernando Alonso vyhrál GP Malajsie

25. března 2012 v 17:07 | Tyrda |  Aktuální Články+Fotky


Alonso skvěle odstartoval a polepšil si o několik pozic. Před opětovným restartem mu patřila pátá příčka a poté, co celé startovní pole začalo přezouvat na pneumatiky do přechodných podmínek, posunul se díky povedené zastávce v boxech na první pozici. Z té ho po zbytek závodu již nikdo nesesadil a pilot Ferrari si tak dojel pro svůj letošní první triumf.
"Dnes to bylo velké překvapení. Myslím si, že jsme nebyli konkurenceschopní v Austrálii a nebyli jsme konkurenceschopní ani tady. Cílem bylo získat tolik bodů, kolik je to jen půjde, a dnes to bylo pětadvacet - takže neuvěřitelný výsledek," popisuje Alonso své pocity bezprostředně po závodě.
"Je to skvělý výsledek pro tým. Dnes jsme v (těchto) extrémních podmínkách udrželi chladnou hlavu. Gratuluji týmu, který si toto vítězství zasloužil. Jsou to teď těžké časy, ale tuto neděli si určitě budeme pamatovat."
V polovině závodu Alonso zajížděl velmi rychlé časy. Rychlejší než on byl ale Sergio Pérez ze Sauberu, který představoval pro jezdce Ferrari reálnou hrozbu. Mexičan však ke konci udělal chybu, což Alonsovi značně ulehčilo práci.
"Co se týče konzistentnosti, tak ta byla uspokojivá, ale nebyli jsme dostatečně rychlí. Měli štěstí, že se nám podařilo tu pozici udržet," dobře ví.
Španělský jezdec se svým dnešním vítězstvím vyhoupl do čela průběžného pořadí a stáj z Maranella si http://www.youtube.com/watch?v=UF_lE6eV7RA na prozatímní třetí místo. Italové však vědí, že vůz F2012 potřebuje další nezbytná vylepšení, aby se Ferrari dotáhlo na ostatní týmy.
"Po prvních dvou závodech je to pozitivní zpráva, ale je před námi Čína, Bahrajn a Barcelona. Stále je před námi spousta věcí, do kterých tým vkládá mnoho úsilí," ujišťuje dvojnásobný mistr světa.

Alonso obsadil v Gp Austrálie 5.místo

19. března 2012 v 17:19 | Tyrda |  Aktuální Články+Fotky

Po sobotní kvalifikaci, která skončila pro Ferrari blamáží, se Fernandu Alonsovi podařilo alespoň částečně zachránit čest stáje z Maranella, když si po skvělém výkonu dojel pro konečnou pátou příčku. Španěl byl kvůli své chybě v druhé části kvalifikace odsouzen ke startu z dvanácté pozice. Během závodu si ale polepšil o sedm míst a v jednu chvíli to dokonce vypadalo, že by se mohl účastnit bojů o stupně vítězů.
"Byl to dobrý závod. Získali jsme více bodů, než jsme čekali. V tomto smyslu jsem velmi spokojený, že jsme skončili za Red Bullem a McLarenem, když jsme startovali dvanáctí. Od startu šlo všechno dobře."
Alonso těžil zejména z dobře zvolené strategie. Ke konci závodu ale začalo jeho ferrari ztrácet na rychlosti a v posledních kolech musel odolávat útokům ze strany Pastora Maldonada.
"Strategie byla perfektní. Při první zastávce jsme předjeli mercedes a skoro jsme předjeli i Vettela. Při druhé zastávce jsme pokryli Rosberga a všechno šlo dobře. Ke konci byl Pastor o něco rychlejší a já jsem měl problémy ubránit svoji pozici. Bylo mi ho líto, když jsem se podíval do zpětných zrcátek a uviděl jsem, že skončil, protože si to páté nebo šesté místo zasloužil. Zároveň to ale byla úleva," přiznává Španěl.
Nicméně, Ferrari na své konkurenty nadále ztrácí. Alonso však věří, že vzhledem k vyrovnanosti celého startovního pole může i malý krůček v podobě zrychlení o pár desetin sekundy znamenat obrovský skok vpřed.
"Není tu žádných pochybností o tom, že v současnosti ztrácíme rychlost na to, abychom mohli bojovat o vítězství. Nemůžeme ukrýt skutečnost, že jsme včera byli mimo Q3 a dnes jsme byli daleko od nejlepších."
"Na favority jsme ale ztratili pouze tři nebo pět bodů a trochu více na Buttona. Možná tu nebude nikdo, kdo by dominoval jako v minulé sezoně, a možná se nikomu nepodaří vytvořit si takový náskok, jako si udělal Vettel v roce 2011. Je tu možná dvanáct vozů v jedné vteřině, takže získat dvě nebo tři desetiny je více důležité než v minulosti," odhaduje Alonso.

Fernando je na twitteru

14. března 2012 v 12:23 | Tyrda |  Aktuální Články+Fotky
Fernando je na twitteru https://twitter.com/#!/alo_oficial Během té chvíle co tam je má více než 125 tisíc fanoušků!


Alonso:Možná děláme jen malé kroky vpřed, ale děláme je neustále

28. února 2012 v 17:54 | Tyrda |  Aktuální Články+Fotky
"Pokračujeme ve vývoji nového vozu," řekl. "Možná děláme jen malé kroky vpřed, ale děláme je neustále. V Barceloně bylo F2012 lepší než v Jerezu. Tento týden bude znovu lepší a ještě lepší bude v Melbourne."

"Stále nás čeká hodně práce, ale v tuto chvíli není důvod, abychom nebyli připravení na první závod. Je pravda, že zbývají jen čtyři dny testů a k vývoji využijeme i pátek prvního závodního víkendu, ale auto je poměrně komplexní a potřebuje čas, bylo to tak i během prvních osmi dnů (testů)."

Ferrari je sice soustředěno především na vlastní auto, ale na okruzích si nemohlo nevšimnout, co se děje kolem něj.

"Určitě je moc brzy na to, abychom říkali, jak si stojíme. Red Bull je velmi silný, ale to není žádné překvapení," hodnotil Alonso. "Co se nás týče, bude užitečné dobře začít, protože to vždy zmírní tlak, pod kterým je tým. Ale pokud se ukáže, že nebudeme moci ihned bojovat o vítězství, tak je důležité si uvědomit, že vítězství nedělá jen jeden člověk."

"Když se nad tím zamyslíte, tak výkonnostní rozdíl mezi námi a Red Bullem nebyl v roce 2011 o moc jiný než v roce 2010. Přesto jsme před dvěma roky šli do posledního závodu ve vedení šampionátu, zatímco loni jsme se ani nezúčastnili boje o titul."

Fernando je symbolem sportu ve Španělsku." řekl Alguersuari

28. února 2012 v 17:47 | Tyrda |  Aktuální Články+Fotky
"Nemám právo srovnávat se s Alonsem nebo kýmkoliv jiným. Fernando je symbolem sportu ve Španělsku." řekl Alguersuari

Musíme zapracovat hlavně na spolehlivosti, míní Alonso

15. února 2012 v 20:00 | Tyrda |  Aktuální Články+Fotky
První předsezonní testy nezastihly Ferrari v nejlepší formě. Italové přiznávají, že je před startem nového ročníku čeká ještě hromada práce. Alonso nicméně podotýká, že oproti pondělku zaznamenala stáj jistý posun vpřed.
"Pro nás byl pokrok v těchto čtyřech dnech docela velký. Možná ne ve výkonu, časech nebo tak, když nevím, jaké byly časy či podmínky na trati v prvních dvou dnech ve srovnání s těmi teď, ale rozhodně všechny testy, které jsme udělali, pro nás byly velmi pozitivní," řekl Autosportu Fernando Alonso.
Podle Španěla má letošní vůz značné rezervy zejména v oblasti celkového nastavení. To je třeba ještě vyladit.
"Stále je tu spousta práce, kterou je potřeba udělat na nastavení, protože jsme se zde soustředili hlavně na aerodynamiku, konstantní rychlost a nějaké odlišné testy, ale stále se dá z nastavení (vozu) dostat více. Do Barcelony přijedeme daleko připravenější, než jak jsme přijeli do Jerezu," slibuje.
Kromě rychlosti trápila F2012 také spolehlivost. Ve středu ztratil Alonso kvůli technickým poruchám drahocenný čas. A právě na tom bude nutné do příštích testů zapracovat.
"V Barceloně musíme maximalizovat čas na trati, což je možná dnešní jediná negativní věc. Za osm hodin času na trati, které byly k dispozici, jsme udělali pouze devětatřicet kol. Takže v Barceloně potřebujeme udělat více než sto kol, protože všechny informace z těch kol budou cenné," je si vědom dvojnásobný mistr světa.
V jedné důležité oblasti se ale Ferrari na rozdíl od minulé sezony přeci jen zlepšilo. Alonso si všiml, že dostat pneumatiky do provozuschopného stavu je nyní daleko snazší: "Podle toho, co jsem dosud viděl, je silnou stránkou auta zahřívání pneumatik. Vypadá to, že v úvodním kole můžeme vytěžit maximum, což je něco, co jsme loni nemohli.

Piloti Ferrari si včera mohli poprvé prohlédnout nový monopost Ferrari pro letošní sezónu

28. ledna 2012 v 19:31 | Tyrda |  Aktuální Články+Fotky
Piloti Ferrari si včera mohli poprvé prohlédnout nový monopost Ferrari pro letošní sezónu a také se do něj usadit.
Oba do Maranella zavítali, aby si vyzkoušeli novou pozici při sezení v monopostu, který byl vyroben v posledních dnech.
Poskytlo jim to také příležitost setkat se s šéfem týmu Stefanem Domenicalim a s inženýry, kteří je blíže seznámili s průběhem vývoje nového vozu.
Felipe, Fernando, Jules Bianchi a Davide Rigon stráví několik dalších dní v tréninkovém táboře na Kanárských ostrovech, kde budou pracovat před startem nové sezóny na své fyzické kondici.
Odhalení nového monopostu je plánováno na 3. února na testovací dráze Scuderie ve Fioranu.

Další články


Kam dál